Kapadokya Turu / 1 Gece Konaklama

Cuma Akşamı Hareket ile 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Kapadokya Turu / 1 Gece Konaklama
 • Kapadokya Turu / 1 Gece Konaklama
 • Kapadokya Turu / 1 Gece Konaklama
 • Kapadokya Turu / 1 Gece Konaklama
 • Kapadokya Turu / 1 Gece Konaklama
 • Kapadokya Turu / 1 Gece Konaklama
 • Kapadokya Turu / 1 Gece Konaklama
 • Kapadokya Turu / 1 Gece Konaklama
 • Kapadokya Turu / 1 Gece Konaklama
 • Kapadokya Turu / 1 Gece Konaklama
 • Kapadokya Turu / 1 Gece Konaklama
 • Kapadokya Turu / 1 Gece Konaklama
 • Kapadokya Turu / 1 Gece Konaklama
 • Kapadokya Turu / 1 Gece Konaklama
 • Kapadokya Turu / 1 Gece Konaklama
Tur Hakkında
den başlayan fiyatlar

2 Gece 3 Gün

Konaklama: 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Gezilecek Yerler: Ihlara Vadisi, Narlıgöl, Yer Altı Şehirleri, Paşabağı, Ürgüp, Uçhisar, Göreme, Avanos,

Kalkış Yerleri: Eskişehir

Ulaşım: Otobüs ile

Rezervasyon Telefon: 0850 840 49 63

Tur Programını Yazdır
Tur Programını İndir (PDF)

Tur Tarihi Yetişkin Sayısı 1. Çocuk 2. Çocuk  
den başlayan fiyatlar
Size özel en iyi fiyatları görmek için, yukarıdaki alana tarihleri girin ve "Fiyat Hesapla" butonuna tıklayın.
Dilerseniz "Sizi Arayalım" butonuna tıklayın ve telefon numaranızı bırakın, biz sizi arayalım.

KAPADOKYA TURU

2 GECE 3 GÜN

1 GECE OTEL KONAKLAMASI

GÜZEL ATLAR ÜLKESİ ‘’KATPATUKA’’

AKSARAY – IHLARA VADİSİ – NARLI GÖL – YER ALTI ŞEHRİ – PAŞABAĞI

DERVENT VADİSİ – ÜRGÜP – ŞARAP MAHZENLERİ – UÇHİSAR KALESİ

GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – AVANOS – ONYX TAŞ ATÖLYESİ – 

TÜRK GECESİ – BALON TURU

Tur Programı

1. Gün: Cuma: Gece Yolculuğu

Değerli misafirlerimiz; saat 23:59 da Tatiloji Önünden katılan misafirlerimizle birlikte rehberimizin bilgilendirme amaçlı anlatımları ve Tatiloji araç içi ikramları eşliğinde ‘‘Güzel Atlar Ülkesi’’ Kapadokya’yı keşfetmek üzere gece yolculuğumuza başlıyoruz.


2. Gün: Cumartesi: Avanos – Göreme – Paşabağlar – Hayal Vadisi – Derbent – Güvercinlik – Çanak Atölyesi – Onyx Taş Atölyesi – Türk Gecesi

Sabahın ilk saatleri ile Kapadokya bölgesi olarak adlandırılan 5 şehirden Nevşehir’e varıyor ve Kapadokya’ya  “merhaba” diyoruz. Gün öncesi enerji depolamak için kahvaltı noktamızda mola veriyoruz. Güzel bir kahvaltı ardından rehberimizin anlatımları eşliğinde, ilk durağımız olan Göreme’ye ulaşıyoruz.  MS 4. yüzyıldan 12. yüzyıla kadar yoğun bir manastır hayatına ev sahipliği yapmış, kaya blokların içerisinde şapeller, kiliseler, mutfak ve yemekhane gibi bölümlerin bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesi sizleri hayretlere düşürecek. Rehberimizin anlatımları sonrası Aziz Basileus Şapeli, Yılanlı Kilise, Elmalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında bölgenin doğal kaynaklarından ve zenginliklerinden olan onyx taşının elde edilişi, işlenişi hakkında bilgiler almak icin Onyx Taş Atölyesi’ne gidiyoruz. Burada bizler için yapılan onyx taşı işleme sunumu sonrasında, dileyen misafirlerimiz alışverişlerini yapabilirler. Onyx atölyesinde yapılan bilgilendirme ve alışveriş sonrası muhteşem manzarası ile Kapadokya’nın zirvesi Uçhisar Kalesini rehberimizden dinliyor ardından ilgi çeken tarihi ve geçmişten günümüze kadar vadiye adını veren, müthiş manzaraya karşı eskinin izlerini hissetmek isteyenlerin uğrak noktası Güvercinlik Vadisi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra, yöre insanı için atalarından kalma miras, Anadolu topraklarında çok uzun zamandır yaşayan bir el sanatı olan, çanak-çömlekçiliğin nadide örneklerini görmek için Avanos’ta bulunan çömlek atölyesine gidiyoruz.  Atölye sonrası dinlenmek ve tas kebabı gibi yöresel tatlarla tanışmak üzere mağara içine yapılmış restoranımıza ulaşıyoruz, dileyen misafirlerimiz öğle yemeği hizmetini burada alabilirler. Yemek ardından Kapadokya’nın eşsiz jeolojik oluşumunda sığınma amacı ile inşa edilmiş, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği, mühendislik harikası olan Derinkuyu, Kaymaklı ve ya Öz konak yer altı şehirlerini görüyoruz. Burada kiler, mutfak, sürgü kapılar, ahır gibi bölümleri gezdikten sonra peribacası oluşumu ve gelişiminin en iyi görülebildiği, iki üç başlıklı peribacası örneklerinin yoğun olduğu, keşişler vadisi olarak da bilinen Paşabağları mevkiinde gezi ve fotoğraf molası veriyoruz. Bir sonraki durağımız Hayal Vadisi olarak da adlandırılan oturan deve, fok balıkları gibi birbirinden farklı figürlere benzetilen, doğal oluşumların bulunduğu Dervent Vadisi olacak.  Bu günümüzü bitirirken otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği açık büfe olarak otelde alınacaktır. Akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimizle beraber mağara konsepti içinde bulunan yöresel dansların ve etkinliklerin yapıldığı, alkollü ya da alkolsüz içecek, meyve, çerez ikramı ile birlikte Türk Gecesi noktalarında giderek eğlenebiliriz.

Ø  Sabah Kahvaltısı: Yolda serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Ø  Öğle yemeği: Avanos’ta menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

Ø  Akşam yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Ø  Konaklama Oteli: Avanos ya da Ürgüp’de 4 Yıldızlı otellerde


3. Gün: Pazar: Balon Turu - Ürgüp – Üç Güzeller Peri Bacaları – Yer Altı Şehri – Ihlara Vadisi – Tuz Gölü

Sabahın erken saatlerinde, dileyen misafirlerimizle hayatınızda yapmanız gerek 100 etkinlik arasında yer alan Balon turlarına katılıyoruz (Ekstra). Balon turuna katılmayacak olan misafirlerimiz için bu saatlerde uyanmalarını tavsiye ediyoruz ki sadece Kapadokya’da şahit olacağınız bu görsel zevkten mahrum kalmayın kendi imkanları doğrultusunda bu muhteşem görsele şahit olabilirler. Sabah otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı ardından bölgenin panoramik olarak izlenebildiği doğa harikası, Üç Güzeller peribacalarını görmek için hareket edip ardından burada fotoğraf molası veriyoruz. Rotamızı otantik ortamı ve tarihi yüzüyle meşhur olan Ürgüp’ün dizilere de söz konusu olmuş şehir merkezine çeviriyoruz. Aracımızla yapacağımız panoramik tur sonrası, bölgenin meşhur şarapları hakkında bilgi almak için aynı zamanda dileyenlerin tadım ve alışveriş yapabileceği şarap fabrikası ve mahzenine gidiyoruz. Tadım ve alışveriş sonrası Ihlara vadisine doğru yola çıkıyoruz. Melendiz Çay’ı bitki örtüsü, kiliseleri ve şapelleriyle doğa, tarih ve kültür olgularının bir araya geldiği Ihlara Vadisi’ne hareket ediyoruz. Rehberimizin eşliğinde vadi içerisine doğru yürüyüşümüze başlayarak, vadi içerisinde bulunan Ağaçaltı Kilisesini ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar sonrası verilen serbest zamanda fotoğraflarımızı çektikten sonra Selime’de bulunan dere kenarı restoranlarda yemek hizmeti alabilirler. Dönüş yolculuğumuzdan önce son noktamız olan ve Dünya’nın birçok noktasından gelen fotoğrafçıların uğrak noktası, özellikle gün batımı manzaralarıyla meşhur Tuz Gölünü ziyaret ediyor, buradan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşamın ilerleyen saatlerinde Eskişehir’e ulaşıyor ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Tatiloji seyahatinde buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Ø  Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Ø  Öğle yemeği: Tur güzergahında serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Ø  Akşam yemeği: Yol üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)

Ø  Konaklama Oteli: Bu gece konaklama yoktur.

Türk Gecesi

Kapadokya'ya özgü, kayadan oyma, otantik bir atmosfer içerisinde gerçekleştirilen, Türkiye`nin bütün yörelerine ait halkoyunu figürlerinin başarıyla sergilendiği bu gece sizleri büyüleyecek. Aynı zamanda, dans gruplarına interaktif biçimde de katılabileceğimiz bu gecede eğlenmenin tadına varacaksınız. ( Otobüs ile gidiş-dönüş transfer + Limitsiz yerli alkollü ve alkolsüz içecekler ve Türk usulü mezeler, kuruyemiş, meyve vs. dâhil) Türk gecesi Uranos Restaurant`ta gerçekleşiyor. (Bölge yoğunluğu sebebiyle başka bir kaya oyma restoranda gerçekleştirilebilir.)

Ekstra 70 TL

 

Balon Turu

Dünya'nın sayılı balon parkurlarından olan Kapadokya sıcak hava balon turunda ulaşılması güç vadilerin içlerine kadar inerek peri bacalarına ellerinizle dokunmanın hazzını yaşayacaksınız. Muhteşem gün doğumunu Erciyes Dağı'nın eteklerinde karşılarken adrenalin bütün vücudunuzu sardığını hissedeceksiniz. Balon turu, gün doğmadan 1 saat önce otelinizden özel servis araçları ile alınmanızla başlıyor. Balon kalkış yerine gelindiğinde, hafif bir kahvaltı yapılıyor. Ardından görevlilerden uçuş hakkında kısa bir brifing alıyoruz. Ve balonun şişirilmesini takiben uçuşa başlıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına bağlı olarak 50 dk ile 1 saat 15 dakika sürecek olan bu muhteşem deneyim ardından siz değerli misafirlerin otele bırakılması ile balon turumuzu sonlandırıyoruz. Balon turuna katılmak için rehberlerimizden bilgi alabilirsiniz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

 Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı

 Açık Büfe veya Yöresel Yemeklerden Oluşan 1 Akşam Yemeği

Lüks Araçlar ile Ulaşım

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye ve Özel işletmeler İçin Geçerlidir.)

Milli Park Giriş Ücretleri

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

Tatiloji Otobüsü İçerisindeki İkramlar

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)

Tüm Öğle Yemekleri

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar

 Ekstra Belirtilen Organizasyonlar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Anadolu Üniversitesi (01:00)
 • Tatiloji Önü (23:59)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

Genel Şartlar

Gezi süresi hareket ve dönüş günü dahil olmak üzere 2 gece 3 gün olup 1 gece otel konaklamalıdır. Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatiloji kesinlikle sorumlu değildir. Turlarımız Bölge yoğunluklarına bağlı olarak mevcut programın içinde gün değişikliği yapılarak aynı programı gerçekleştirir. Bunun yanı sıra tur programlarında gün sıralamalarında belirtilen tekne turu programlarında gün değişimi yaşanabilmektedir. Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0-6 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Haftalık turlarda oturma düzeni sıra kaydırılmak suretiyle rotasyon uygulanır ve bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. Turumuzun Otelleri: Aşağıda belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlik doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz Tatiloji temsilcisi tarafından bilgilendirilir. Ürgüp; Mustafa Otel, Taşsaray Hotel vb. Avanos: Suhan Kapadokya, By Cappadocia Hotel, Büyük Avanos Hotel vb. Ortahisar; Yeni Yükseller Hotel vb. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Tatiloji’nin sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 2 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatiloji’de saklıdır. Uçaklı Turlarımızda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Fiyatlarımıza Kdv dâhildir.

Müze Kart Bilgisi

Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Tur fiyatına Müze Ören Yeri ücretleri dahildir.(Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müze kart geçerlidir. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında müze kart ekletebilirler. Satış esnasında müze kart talep etmeyen misafirlerimiz ilgili müzelere giriş ücretlerini kendileri öderler.

T.C Vatandaşı olmayan misafirlere müze kart verilememektedir. Yabancı uyruklu misafirlerimizin müze giriş ücretleri kendilerine aittir.

Kademeli Fiyat Sistemi

Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır. Belirtilen ücretler nakit fiyatlar olup Kredi kartı ödemelerinde fiyatlar değişkenlik göstermektedir. 

1618 No’lu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Ulaşım Bilgisi

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Midibüsler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Minibüsler: (16`ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

VW VOLT EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MERCEDES SPRINTER EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

EN SON SİRKÜ BİR ÖNCEKİ SİRKÜYÜ GEÇERSİZ KILAR 06.09.2018

Vize Bilgileri

Yorumlar

Kapadokya Turu / 1 Gece Konaklama Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad:
Mesajınız:
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Kapadokya Turu / 1 Gece Konaklama Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

Birde Bu Turlara Bakın